نهال گردو فرانسوی

نهال گردو فرانسوی اصلاح شده|فرانسوی اصلاح شده

۰۹۱۲۳۲۰۵۲۷۱ مهندس حسینی
۰۹۱۲۴۴۸۲۶۴۲ مهندس غفاری

نهال گردو فرانسوی اصلاح شده دومین رقم عمده کالیفرنیا است و منشأ آن از پایه­های بذری باغ جورج پاین در ایالت سانتاکلرا می­باشد که به عنوان یک استاندارد در بیشتر مناطق تولیدی کالیفرنیا بوده است. این رقم به علت بارور بودن جوانه­ های جانبی عملکرد بالایی دارد و به دلیل همزمان بودن رسیدن دانه­ های گرده و پذیرا بودن مادگی، می­توان آن را به طور متراکم کاشت. درز میوه سفت و اندازه میوه متوسط تا کوچک است. قدرت رشد درختان پاین متوسط و شکل آنها گرد است. رقم پاین برای حفظ قدرت رشد به هرس شدید نیاز دارد. فاصله کاشت درختان این رقم ۸ تا ۱۰متر است. این رقم نسبت به کرم سیب و بلایت نهال گردو فرانسوی اصلاح شده حساس است.

به طور کلی روش اصلی تکثیر گردو فرانسوی اصلاح شده وصله­ای بوده که بهترین جوانه­ ها، جوانه­ های وسطی شاخه ­های در حال رشد می­باشد. در برخی منابع ذکر شده که باید برگ­ های پیوندک را ۲-۱ هفته قبل از گیرایی پیوند جدا کرده که این کار باعث قطع ارتباط برگ و جوانه شده و در نتیجه جوانه زودتر در محل جدید خودش را می­گیرد. از نظر تئوری از خرداد تا شهریور ماه می­توان پیوند جوانه را انجام داد ولی پیوند شهریور ماه بهتر می­باشد.

معمولاً پیوندهای گردو فرانسوی اصلاح شده روی پایه­ های دانه ای با کوپیوند یا چوپیوند، پیوند زده می­شوند. کشاورزان می­توانند پایه ­های دانه ای خودشان را پیوند بزنند و یا درختان پیوند زده خریداری کنند. در نهالستان ­ها پایه­ های دانه ای را در آغاز مرحله دو برگی پیوند زده و پاییز سال بعد فروخته می­شوند. بعضی از نهالستان­ ها، همچنین دانه های یکساله را که طی همان سال جوانه زده و پیوند شده ­اند، می­فروشند. تکنیک ­ها و روش­ های ریزازدیادی نیز وجود دارد، ولی به ندرت در سطح تجارتی استفاده می­شود. استفاده از قلمه ­های ریشه ­دار شده، امیدبخش بوده است.

نهال گردو فرانسوی اصلاح شده

۰۹۱۲۳۲۰۵۲۷۱ مهندس حسینی
۰۹۱۲۴۴۸۲۶۴۲ مهندس غفاری


جهت اطلاع از لیست قیمت ها با شماره های فوق تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *