نهال گردو چندلر

نهال گردو چندلر اصلاح شده یکی از بهترین ارقام این گروه است که هم اکنون با ۷۸۰۰۰۰ اصله درخت جوزستانهای گسترده ای را در ۶۵% از کل مساحت زیر کشت فرانسه به خود اختصاص داده است.

گردو چندلر واریته ای است قدیمی و بومی فرانسه با تنۀ نیمه بلند و نسبتاً قوی. این واریته با توجه به عوامل محدود کنندۀ خاک و اقلیم برای اغلب مناطق گردوخیز بخصوص برای احداث جوزستانهای نیمه گسترده تا گسترده در سطح وسیع و تجارتی، به منظور تهیۀ گردوی خشک و تازه و مغز گردوی مرغوب، بسیار مناسب و قابل توصیه است. چندلر زود به بار می نشیند، محصول فراوان می دهد (حدود ۳ تا ۴ تن در هکتار هر سال) و مغز گردوی آن مرغوب و بازارپسند است. با آنکه اندازۀ میوۀ این واریته زیاد درشت نیست، به سبب سایر خواص مطلوبی که دارد از ارقام شناخته شده و معتبر است.

نهال گردو چندلر نسبت به باکتریوز Bacteriose حساسیت چندانی ندارد و به سبب خاصیت دیر گلی گل نر و ماده اغلب از خطر یخبندانهای بهاره در امان می ماند. گل نر آن زودتر از گل ماده باز می شود، بنابراین باید با ارقام تلقیح کننده دیگر مانند میلانز Metlannaise یا روند دومونتیناک Ronde de Montignac مخلوط در باغ کاشته شود.

 

 

۰۹۱۲۳۲۰۵۲۷۱ مهندس حسینی
۰۹۱۲۴۴۸۲۶۴۲ مهندس غفاری


جهت اطلاع از لیست قیمت ها با شماره های فوق تماس بگیرید

 

خانهخلاقانهساختمانسبزهال گردو چندلر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *