نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور اصلاح شده|فرنور اصلاح شده

۰۹۱۲۳۲۰۵۲۷۱ مهندس حسینی
۰۹۱۲۴۴۸۲۶۴۲ مهندس غفاری

پیوند شاخه بریده در درختان گردو فرنور اصلاح شده بسیار مشکل تر از سایر درختان میوه یا درختان خشکباری است. اگر از دستورالعمل های خاص برای کنترل دما و کنترل شیره دهی پیروی شود، امکان غلبه به بیشتر این مشکلات وجود دارد.
شیره دهی به جریان شیره نباتی در اثر فشار ریشه گفته می شود. اگر این شیره گیاهی بعد از پیوند شاخه بریده در زیر نوار پلاستیکی یا موم بماند، ممکن است پیوندک را از بین ببرد. شیره دهی وقتی که دما نوسان داشته باشد مضرتر است . اگر بعد از یک شب بسیار سرد، یک روز گرم و آفتابی وجود داشته باشد، شیردهی در حدود ساعت ۱۰ قبل از ظهر آن روز صورت می گیرد. داده ها نشان می دهد که یک بار شیره دهی در حدود ۷ روز بعد از گرمای ناگهانی شروع می شود، افزایش سریع دما و در پی آن کاهش سریع طی چند روز همچنین آبیاری یا بارندگی شدید ۲ هفته قبل یا ۲ هفته بعد از پیوند شاخه بریده شیردهی را تشدید می کند.
با سربرداری پایه از ۵ تا ۸ سانتی متر بالای محل پیوند ، ۱ تا ۲ هفته قبل از پیوند، شیره دهی کنترل می شود. شیره دهی باید طی چند روز متوقف شود. روش دیگر این است که روی پوست تا چوب در پایه و در زیر محل پیوند در چندین نقطه برش انجام شود بدون اینکه حلقه برداری کاملی انجام شود. در درختان کوچک، نظیر نهال های نهالستان این برش ها را می توان با یک چاقو انجام داد . در درختان بزرگ، از اره استفاده می شود. شیره دهی بعدی به مقدار زیادی به جای محل پیوند، از این محل های برش خورده صورت خواهد گرفت. اگر عمل پیوند قبلا صورت گرفته باشد و دوباره شیره دهی آغاز شود، دوباره در پایه برش ایجاد می شود تا شیره دهی متوقف شود . همچنین در طی پیوند زنی آبیاری کم می شود تا شیره دهی کاهش یابد.

نهال گردو فرنور اصلاح شده

۰۹۱۲۳۲۰۵۲۷۱ مهندس حسینی
۰۹۱۲۴۴۸۲۶۴۲ مهندس غفاری


جهت اطلاع از لیست قیمت ها با شماره های فوق تماس بگیرید

نهال گردو فرنور اصلاح شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *